V minulém díle jsme vám přinesli několik tipů, jak šetřit svůj čas a peněženku, pokud zrovna řídíte automobil. Dnes se podíváme na pár dalších mobilních aplikací, které se vždy hodí a které stojí za to vyzkoušet.

Bodový systém

Pokud patříte mezi řidiče, kteří přece jen občas udělají nějaký ten přestupek a jsou za to Policií ČR řádně potrestání, určitě se vám hodí aplikace Bodový systém. Do ní můžete zadávat veškeré parametry svého přestupku, tedy například, jakou rychlostí jste jeli na jakém typu komunikace. Aplikace data zpracuje a ukáže vám jaký finanční postih se za takovýto přečin uděluje a kolika bodová ztráta nastává. Zároveň vám také nabízí seznam míst, kde si můžete ověřit své bodové konto a také kde je možné získat tříbodový odpustek. Aplikace běží na platformách iOS a Android.

Bodový systém

Daily Roads Voyager

Šikovná aplikace, která z vašeho telefonu udělá autokameru. Tvoří videozáznam z celého průběhu vaší jízdy. Ten se velmi hodí pokud dojde k dopravní nehodě jako skvělý důkazní materiál pro pojišťovnu. Aplikace zaznamenává video ve vysokém rozlišení, podporuje GPS a umí nahrávat ve smyčce. Běží na platformách Android.

DailyRoadsVoyager

Navier HUD

Tato aplikace je spíše takovou frajeřinkou. Jedná se o promítání vaší aktuální rychlosti na čelní sklo vozu. Funguje poměrně dobře, pokud na sklo zrovna přímo nesvítí sluneční paprsky. Součástí aplikace je i hlasová navigace.

Navier HUD

Car Logbook

Zajímá vás jakou spotřebu má váš automobil a na kolik vás vyjde kilometr jízdy? Tak přesně pro vás je učená tato aplikace. Ovládá se velmi jednoduše a přináší přehledné grafy s informacemi o vaší jízdě, vývoji spotřeby nebo podílu servisních pracích na celkových nákladech. Běží na platformách iOS

Car Logbook

Samozřejmě, že existuje mnoho dalších užitečných aplikací a je jen na vás je vyzkoušet a vybrat přesně ty, které se vám nejvíce hodí. Nezapomínejte však na to, že je třeba rozlišovat řízení od ovládání telefonu, a proto nikdy tyto dvě věci nedělejte zároveň.