Model Octavia patří mezi vůbec nejpopulárnější vozy v celé Evropě. I díky tomu je model neustále modernizován a každá generace se vždy dočká minimálně jednoho faceliftu.

Velké SUV jménem Kodiaq je co se Škody týče tématem číslo jedna. Ovšem za zdmi samotné Škodovky se nyní pracuje na něčem jiném. Tím je velmi důležitý projekt v podobě modernizovaného modelu Octavia, kterou většina lidí očekávala až v příštím roce, ovšem předobjednávky budou možné již letos.

Příjem objednávek na předfaceliftovanou verzi bude uzavřen k poslednímu dni měsíce října, a pak se již bude nabízet nová faceliftovaná verze. Ovšem některé varianty staršího vzhledu nejsou k dispozici již nyní, a to z důvodu postupného naplňování výrobního přídělů. To se týká například Octavie RS 230, která je již nyní neobjednatelná.

Příjem předobjednávek na novinku již nyní je důkazem, jak dlouho se na automobil čeká. Samotná výroba bude zahájena v únoru 2017, ovšem kdy se automobily představí přímo u prodejců se zatím neví. Odhaduje se však první pololetí roku 2017. Datum výstavní premiéry však známo je. Připadá totiž na den zahájení autosalonu v Ženevě, kde se novinka představí.

Ukážou se však jen běžné varianty, a tak si na verzi RS a Scout budeme muset ještě počkat. Jejich výroba bude zahájena až v dubnu roku 2017. Příjem objednávek na tyto varianty bude zahájen nejpozději v únoru 2017.

A na co se vlastně máme těšit? Tou největší změnou bude pozměněná tvář vozu díky podélně rozděleným světlometům a také upravené masce chladiče. Uvnitř bychom měli nalézt nový multimediální systém s dotykovými tlačítky, který byl představen již v Kodiaqovi.

Pod kapotou budou také probíhat změny, protože nám přibyde nová benzínová verze 1.0 TSI prozatím s 85 kW.  Takže se máme opravdu na co těšit.