Mladoboleslavská automobilka Škoda je v posledních letech na opravdovém vzestupu. Nejen že přichází s novými generacemi svých zaběhlých modelů, ale také zavádí modely nové, které si velmi rychle nacházejí oblibu napříč celou Evropou, ale i světem. Jedním z dalších připravovaných projektů této automobilky je sedmimístné SUV, které má pracovní název Snowman.

Tento model považovalo mnoho fanoušků českého výrobce za věc jistou. Tak tomu však doposud nebylo. Nyní dostal projekt zelenou a práce se může rozběhnout v plném proudu. Motorová nabídka tohoto vozu bude nejspíše začínat u zážehového čtyřválce 1.4 TSI. Avšak očekáváno je mnoho dalších jak benzínových, tak i dieselových pohonných jednotek, které může automobilce poskytnout mateřská společnost Volkswagen. To jsou však zatím jen domněnky, které může potvrdit či vyvrátit pouze někdo ze Škodovky.

Co je ovšem jisté, je konstrukční základ na platformě MQB a alternativní pohon obou náprav. Standardní záběr budou zajišťovat přední kola. Těžší terén by této čtyřkolce neměl dělat problém a logicky by si tak měla poradit i s taháním nákladních či obytných přívěsů.

Samotný interiér vozu bude v základu nabízen pouze v pětimístné verzi. Zájemci o tu sedmimístnou si budou muset připlatit. Vůz by se měl do prodeje dostat koncem roku 2016, kdy rovnou vyjde k zákazníkům. To napovídá tomu, že premiéra vozu proběhne nejspíše na autosalónu v Paříži. Podle odborníků by měl tento vůz představovat největší konkurenci hlavně vozu od Hyundai a to modelu Santa Fe, se kterým se bude měřit i co do otázky pořizovacích nákladů. Tyto informace měly údajně uniknout ze samotné automobilky.

My osobně se velmi těšíme, až budeme tento vůz potkávat na tuzemských silnicích. A troufáme si říci, že to bude poměrně často, díky velké oblibě u českých řidičů, kteří se zajisté dočkají.