Vyhlášení vítěze celosvětové ankety automobil roku, pro rok 2015 se nezadržitelně blíží. Kdo bude vítězem této ankety, ve které hlasují odborníci z celého světa? A kdo se tak stane korunovaným králem všech automobilů v tomto roce? To se dozvíme již brzy!

My známe již deset finalistů, kteří se o tento prestižní titul poperou. Nejsou mezi nimi dva vozy od jediné automobilky a zástupci pocházejí ze všech možných koutů celého světa. Pokud bychom se na první desítku měli podívat pěkně postupně a podle abecedy, měli bychom začít s MPV značky BMW Activ Tourer, dále sem patří zajímavý Citroen C4 Cactus, sportovní ďábel Ford Mustang, Luxusní Hyundai Genesis, Jeep Renegade, Mazda 2, zástupce luxusní střední třídy Mercedes-Benz C, pětidvéřový hatchback Mini 5 door, crossover Nissan Quashquai a poslední želízko v ohni patří německému Passatu od VW.

teniqa24_54db7378d072d

Tato anketa má také několik dalších podkategorií, které se více zaměřují na jednotlivé třídy vozů. Mezi ty nejzajímavější patří například Luxusní automobil roku, kde bude bojovat o prvenství například BMW i8 a X6, dva Cadilacy, Lexusy RC a NX, Kia K900 a nakonec i Mercedes-Benz S, Lincoln MKC a Range Rover Autobiography.

bm2at20_54db737672b17

A opomenout nemůžeme ani světové sportovní auto roku, kde se hodnotí především chování vozu na silnici. Zde se utkají hned tři vozy od Audi, modely S1, S3 a TT/TTS. Dále Bentley Continental GT Speed, BMW M3/M4, CorveteZ06, Dodge Chalenger Z06 Hellcat, Jaguar F-Type R Coupe, Lexus RC-F či Mercedes-Benz AMG GT.

fomu24_54db7376b5d54

Porota bude nyní usedat a znovu probírat všechny vozy. Zkoumat bude hlavně bezpečnost, ekologii, hodnotu, přitažlivost a význam. Výsledky ankety budou zveřejněny začátkem března v Ženevě.

tecic4ca20_54db737863933