Nová generace kultovního hot-hatche od Hondy s názvem Civic Type R bude mít svou premiéru co nevidět. A Honda pomalu ale jistě odhaluje podobu tohoto vozu, nyní například prostřednictvím prvních teaserových fotografií, které nám ukazují některé detaily na voze.

Honda nás s novinkou dráždí už téměř rok. Za tu dobu byly zveřejněny videa a dvě sady fotografií, na kterých byl vůz sice představen v celé své parádě, ale vždy se jednalo pouze o studie, u kterých nikdy není jisté, do jaké míry se promítnou i do konečné podoby vozu. Japonci tedy až nyní, necelé tři týdny před premiérou vozu v Ženevě, zveřejnili fotografie finálního provedení.

hocir81_54db20efae706

Fotografie mají pochopitelně stále jen teaserový charakter, tedy takový, u kterého je cílem navnadit, naznačit, ale neprozradit. I tak se již dá o podobě některých částí vozu vytvořit dobrá představa. Přední nárazník dostane méně efektně tvarovaný spoiler a změní se i tvar rozšíření předních blatníků s funkčními výdechy pro odvod horkého vzduchu. 19“ kola automobilu změnila svůj design a vévodí jim rudé, čtyřpístkové, brzdové třmeny od Bremba. Fotografie palubní desky zase poodhaluje rudě podsvícené přístrojové budíky, jejichž otáčkoměr začíná na sedmi tisících. Dále zde najdeme indikátor řazení a červeně podsvícené tlačítko +R, které je pomyslnou ostruhou tohoto automobilu.

hocir00_54db20ef7aaea

Honda prohlašuje, že si v souvislosti s tímto vozem dala maximálně záležet na aerodynamice. O její maximalizaci se starají přední lip v kombinaci s masivními prahy, plochou podlahou a funkčním difuzorem. Všechny tyto části vozu se starají o odsávání vzduchu z prostoru pod vozem a přítlačné křídlo se stará o přítlak na zadní nápravě.

hocir80_54db20ef8df80

O chod vozu se postará 2.0 VTEC TURBO, který bude mít nejméně 280 koní. Maximální rychlost by měla být minimálně 270 km/h. Díky vysoké aerodynamice by měl vůz vynikat skvělou stabilitou ve vysokých rychlostech.