Koupit si ojetý vůz po náruživém kuřákovi není nikdy nic příjemného. Pojďme se společně podívat na to, jak můžeme zápach z interiéru odstranit.

Smrad musí pryč

Pokud jste si koupili automobil po náruživém kuřákovi, pak vězte, že jeho odstranění není jen tak. Mohlo by se zdát, že se vše jen vyvětrá a je hotovo, ale tabákový odér pronikne hluboko do struktury a jen tak jí neopustí a vás praští přes nos pokaždé, když do vozu nasednete.

Nakupte autoskosmetiku Ynaradi.cz

Vysát a umýt

Tím nejjednodušším řešením jak se zápachu zbavit je automobil pořádně vysát a vyčistit. Je nutné nevynechat žádnou část vozu. Používejte takové přípravky, které jsou k tomu určené. Těch na pohlcování zápachu najdete mnoho. Za vyzkoušení stojí i roztok vody a octa, který nepoškodí plasty uvnitř vozu a oder octa na sebe naváže tabákový zápach a vytratí se. Ideálně je automobil nechat větrat na přímém slunci.

Tepování

V těch nejhorších případech bude nutné automobil vytepovat. Buď tuto činnost svěřte odborné firmě, nebo to vezměte do vlastních rukou, ale budete si muset půjčit tepovač. Pro začátek je nejlepší použít jednou sodu, která zápach pohltí. Pokud to nezabere kupte profesionální tepovací čistidla a udělejte tepování mokrou cestou.

Čištění klimatizace

Svůj podíl na neustálém zápachu mají také pachové částice usazené v dýchacím systému vozu. Je tedy dobré vyčistit i klimatizaci automobilu. Vyměňte kabinový filtr a klimatizaci pořádně vydezinfikujte. Zaručeným způsobem je i generátor ozonu, který pronikne do každé skuliny vozu, naváže na sebe pachové částice a neutralizuje je. Tuto službu nabízí některé z autoservisů a její cena by neměla přesáhnout pět set korun.