Arteon v současnosti představuje výrobní špičku společnosti Volkswagen, která mu vdechla skutečný kus osobnosti. S modelem se rozhodla jen tak neskončit. Chce z něj udělat celou modelovou řadu, a to znamená, že bychom se měli dočkat i další karosářské verze.

Modely od společnosti Volkswagen jsou povětšinou kvalitní vozy, které však nemají tendence na první pohled uhranout. Mluvíme zde tedy o jejich designu. Nejedná se však ani o vozy nudné a posledním důkazem je model Arteon, který je dle našeho názoru tím nejlepším co Volkswagen za poslední roky vyprodukoval. A myslí si to nejspíše i Volkswagen, který se rozhodl, z původně zamýšleného sólového modelu, udělat celou modelovou řadu.

Nejedná se pouze o nějaké fámy či povídačky, ale o již potvrzenou věc. Příchod další verze Arteonu potvrdil šéf produktové řady VW Elmar Licharz. Dočkáme se tak minimálně dvou modelů, které ponesou pojmenování Arteon. Licharz navíc celkem dost jasně naznačil, čím ona druhá verze bude. Prý mají na stole velice zajímavé návrhy Arteonu ve verzi kombi, které by rozhodně neměli skončit v šuplíku.

Automobil tedy ještě nebyl oficiálně schválen, ale prý je momentálně na velice dobré cestě. Není tedy divu, že někteří grafici nezahálejí, a hned si vzali novinku na paškál. Jeden z nich nyní namaloval možnou podobu kombi verze. I přesto, že návrh není ve stylu shooting brake, s pozvolna klesající linií střechy, vypadá velice dobře. Zákazníci by tak měli rozhodně mít o čem přemýšlet. Navíc automobilka si k sobě přitáhne zpět zákazníky, pro které není Volkswagen již tolik atraktivním automobilem. Arteon je totiž skvělým kandidátem pro to, aby se stal alternativou pro vozy od značky Audi.

Příchod novinky je pro zákazníky impulzem, že by možná mohli ještě chvilku počkat s nákupem nového vozu. Arteon kombi totiž bude určen pro všechny, kterým přestává stačit Passat, a kteří se pokukují například po vozech Audi, kterým je Arteon důstojnou konkurencí.