Automobilka Ford konečně přinesla skvělou zprávu pro všechny své fanoušky, jelikož odhalila dlouho očekávaný model Ford Mustang, a to i ve verzi kabriolet. Navíc přichází se skvělou zprávou pro všechny Evropany, jelikož vůz bude konečně k dostání i na starém kontinentě, a nikoliv pouze na území Ameriky, jako celá řada předchozích modelů. Pojďme se tedy podívat, co může vůz, který by měl reprezentovat i 50 let této ikony prezentovat, a nabídnout všem zájemcům o tento klenot.

Tím nejdůležitějším je zcela jistě výkon. Pro evropské zákazníky by měl být pod kapotou k dispozici čtyřválec EcoBoost 2,3 l, který nabídne přímé vstřikování paliva, turbodmychadlo, nebo i takzvanou novinku twin-scroll, která je u Fordu naprostým unikátem, a tento Mustang je první, do kterého byla implementována. Zatím je však nutné počítat pouze s přibližnými údaji, a to takovými, že výkon vozu bude 227 kW. A to mluvíme o základní verzi. Další motorizací je pětilitrový osmiválec o výkonu 313 kW. I na ten se mohou zákazníci z Evropy těšit.

Nový Ford Mustang

Kromě motorizace rozhodně stojí za představení i design vozu, který byl dlouhou dobu velmi diskutovaný, a vznikala celá řada různých skic a renderů, které jak se ukázalo, nebyly daleko od pravdy. Mnozí v designu možná uvidí i koncept Ford Evos, jelikož ten byl zcela jistě inspirací. Samozřejmě tím základním je tradiční design známý od jeho předchůdců, který je však doplněn celou řadou moderních prvků. Především je tím hlavním poznávacím znakem poměrně dlouhá kapota a krátká záď. Zaujmou také široké boky, či velmi zajímavé linie.

Nejzajímavější dojem však jistě dodá přední maska se světlomety, která je doslova charakteristickou částí všech vozů Ford Mustang. Jedinou novinkou v této oblasti je zcela nový difuzor. To vše dohromady tak tvoří naprosto jedinečný celek, na který byly v minulosti hrdí převážně američtí majitelé, ale teď konečně se ve voze mohou svést i zájemci z celé Evropy. Zatím není známo, kdy by měl vůz oficiálně spatřit autosalony, ve kterých bude nabízen. Aktuálně ještě není dokončena ani kompletní homologace vozu, pro samotný provoz na silnicích. Ford však rozhodně plánuje uvedení vozu co nejdříve, a tak nezbývá, než se na něho pořádně těšit.