Pokud patříte mezi fanoušky slavného motoristického pořadu, jistě jste zaznamenali změny, které letošní série přinesla. Pořadem provázeli zcela nový moderátoři, kteří do pořadu přišli po aféře s Clarksonem a spol. Nyní to vypadá, že změny nás potkají i příští sezónu, protože hlavní tvář nového konceptu celého pořadu, Chris Evans, končí.

Automobilovému pořadu se s novou sérií příliš nedařilo. Díl od dílu nejslavnější motoristický pořad světa ztrácel diváky a podle dostupných informací příliš velká pohoda nepanovala ani mezi samotnými moderátory. To navíc bylo poměrně znatelné například u pasáží vysílaných z hangáru pořadu, které byly poměrně chladné, a bez energie. Největší sváry mezi sebou prý měl mít Evans a LeBlanc, kteří se nemohli ani vystát, a právě oni dva stáli před kamerou nejčastěji.

Právě Evans dostal v pořadu ten nejtěžší úkol, kterým bylo překonat trio slavných a momentálně vykopnutých moderátorů. To se však slavnému britskému moderátorovi příliš nedařilo. Diváci si na něj stěžovali ani nejvíce a proto hned druhý den po odvysílání poslední epizody letošní série Evans oznámil, že z pořadu odchází.

„Odcházím z Top Gearu. Dal jsem do toho to nejlepší, nebylo to dostatečné,“.

Pro Evanse to musel být pořádně náročný den, protože se v ten samý den zjistilo také to, že jej policie vyšetřuje ze sexuálního útoku, který měl být spáchán v devadesátých letech. Prozatím není vůbec jasné, kdo se ujme žezla moderování po něm, ani to kdo další stávající Top Gear opustí. Ne všichni totiž diváky nadchli, a někteří zas naopak nadchli, jako Chris Harris a Rory Reid.

Odchod Evanse byl způsobem divácky kritizované série, kterým se nelíbily obehrané myšlenky a málo nových nápadů. To mělo za následek nízkou sledovanost a kritiku, která povětšinou směřovala do Evanse, jakožto hlavní postavy celé této show. Většině z diváků vadilo především jeho vystupování. Hlavní postavou se tak nejspíše stane LeBlanc. K němu by tvůrci mohli přihodit Aniston a Perryho, přejmenovat pořad na Přátelé, a bude vystaráno.