Ačkoliv automobilka Mazda přišla v nedávné době s drobnými retušemi svého modelu Mazda 5, proslýchá se, že by měla v brzké době spatřit světlo světa nová generace těchto vozů. Tomu by napovídaly i nenadálé pády cen. Tento vůz, který byl poprvé představen již v roce 2010, můžete mít za cenu lehce překračující 300 000 Kč. Za tuto cenu aktuálně nenajdete žádný vůz, který by nabídl stejnou výbavu a posuvné zadní dveře. Pokud tedy nad tímto vozem uvažujete, nastal ten pravý okamžik, kdy se Mazdu vyplatí koupit.

V základní verzi zájemce najde celkem slušnou výbavu, jako šest airbagů, centrál, ESP, přední i zadní okna v elektrice a také patnáctipalcová ocelová kola. Pokud bychom uvažovali o naftovém motoru, potom je třeba připravit si částku 394.900 korun. Ostatní výbava zůstává stejná. Pokud bychom chtěli Mazdu 5 v lepší výbavě, lze si pořídit verzi TE. V té již najdeme mlhovky, ovládání rádia na volantu, automatickou klimatizaci, palubní počítač a šestnáctipalcová litá kola. Za tuto verzi je třeba si připlatit a to přesně o 78 tisíc korun více.

Pokud byste chtěli jít ve výbavě ještě dále, potom je pro vás jako stvořená verze TX. Ta obsahuje vše, co verze TE a k tomu navíc dostanete tempomat, světelné a dešťové senzory, vyhřívání předních sedadel nebo parkovací čidla umístěná v zadním nárazníku. Další výhoda verze TX spočívá v tom, že si můžete sami zvolit ze všech dostupných motorů. K dispozici máte zážehové motory 1.8 MZR s výkonem 85 kW a 2.0 MZR s výkonem 110 kW, nebo dieselový motor 1.6 MZ-CD s výkonem 85 kW. Nechcete-li se na svých cestách ztratit, je možné dokoupit i kompletní navigační systém, jehož cena činí 18 000 Kč.

Ačkoliv je Mazda 5 velmi příjemným a skvěle vybaveným automobilem, veřejnost tento názor nesdílí. Dle statistik si ho od jeho uvedení na český trh koupilo pouze necelých 150 zákazníků. Pravděpodobným důvodem však byla jeho cena, která byla u základního modelu o 30 000 vyšší, než je tomu v současné době. Právě díky tomuto pádu cen se očekává, že prodeje výrazným způsobem vzrostou, jelikož jak bylo zmíněno, aktuálně je to v porovnání s ostatními vozy v této kategorii nejlepší možná volba jak z hlediska ceny, tak samozřejmě i kvality a dostupné výbavy.