Asi každý z nás sní o tom, že si jednou pořídí nějaký ten sporťáček, se kterým bude brázdit silnice a užívat si rychlost, popřípadě i vítr ve vlasech. Pokud to platí i o vás, a máte našetřený nějaký ten peníz, pak pro vás máme naprosto skvělý tip. Nissan 370Z se nyní prodává v podstatě za hubičku.

Ještě nedávno byl náš trh poměrně příjemně zásoben šestiválcovými kupé, jako byla například Infinity G37, nebo Hyundai Genesis Coupé. Ovšem kdybyste si tyto dva vozy chtěli jít dnes koupit, narazili byste. Zkrátka zábava na kolech v Čechách už moc nefrčí a tak na to prodejci také reagují. K dostání jsou tak jen velmi drahá kupé od Jaguáru či BMW, která jsou však cenově velice nedostupná. Pak je tu ovšem jedna záchrana, která se prodává v podstatě za směšný peníz.

Tou je Nissan 370Z. Jeho prodejní cena startuje na 860 tisících korun. Ano, jedná se o starší vůz, který je nabízen již od roku 2009, ovšem za tuto cenu dostanete ještě poctivý kus automobilu, který si s elektronikou příliš nerozumí, a raději se spoléhá na mechaniku. Cena tohoto vozu je po aktuální slevě 55 tisíc korun. Tato akční nabídka potrvá ještě minimálně tři měsíce. Cena se vztahuje na verzi Standard, která je dostupná s manuální převodovkou a ve verzi kupé. Ta nemá na rozdíl od linií Platinum a Premiun samoopravovací lak v hodnotě 30 tisíc korun, systém Synchro Rev Control, který umožní motoru sám si ordinovat meziplyny, a postrádá také asistenta rozjezdu do kopce. Chybí i tempomat s ovládáním na volantu, audio Bose či navigace. Jenže ono toto všechno je vlastně úplně jedno.

Pokud si chcete užívat jízdu, nepotřebujete mít z vozu obývací pokoj. Automobil i tak obsahuje vše důležité a podstatné, a věřte nám, že za tu cenu Dacii rozhodně nedostanete. A pokud je cenovka přeci jen stále vysoká. Koukněte na bazary. 350Z zde pořídíte již za 200 tisíc korun.