Zajímavý tuningový počin přivezlo Audi na tuningový sraz automobilů koncernu Volkswagen u jezera Wörthersee. Nový koncept Audi TT ultra quattro nepřináší pod kapotou nic nového. Model i nadále pohání stejný motor jako u TT – čtyřválcový motor s přímým vstřikováním a turbodmychadlem o výkonu 310 koní (228 kW) a 400 Nm točivého momentu.

Změny se údaly na váze a to razantní, koncept Audi TT ultra quattro „zhubnul“ o rovných 300kg. Nová váha tak činí pouhých 1111kg a to se podepsalo jak na jízních vlastnostech, tak i na dynamice vozu. Tento model zvládne zrychlit z 0 na 100 za 4,2s, kdežto původní model o více jak sekundu pomaleji. Rychloměr konceptu se zastaví až na rovných 280km/h.

Asi si pokládáte otázku, proč Audi sportovní verzi neudělalo rovnou, tak lehkou. Odpověď je snadná, snížení hmotnosti nebylo lehké a vyžadovalo použití velmi drahých materiálů. Doba jde dopředu a použité materiály se postupně slevňují v budoucnu se tedy možná dočkáme. Přesně z toho důvodu Audi ukázalo tento koncept, aby ukázalo na použití odlehčených materiálu ve sportovní model v budoucnosti, ať už je blízká či daleká.