Pořídit si SUV od Audi není nic těžkého, pokud tedy máte dostatečně naditou peněženku. Paleta SUV modelů této značky je skutečně široka a bude se i nadále rozrůstat. Za dva roky se například rozšíří o model Q4, jehož podobu se pokusil zachytit nezávislý designér.

Již nyní je jasné, že Q4 bude skutečně stylovým vozem, který se bude inspirovat především menším sourozencem pojmenovaným Q3. Pokud nemáte dostatečnou představivost, abyste si model představili, podívejte se na práci nezávislého italského designéra. Ten udělal veškerou práci za vás a díky své fantazii vytvořil možnou podobu vozu. Při práci vycházel především ze současného designového směru značky a propojil SUV s klasickým hatchbackem.

Návrh zaujme především svalnatou siluetou, které se projevují především masivním použití kovu na vozu. Právě kov dominuje i proskleným plochám, ovšem ne nijak rušivě a vůz jako komplex vypadá velmi dynamicky. Minimální převisy a skutečně bohatý prostor kokpitu to je tento koncept. Žádná hranatá krabice, ale vůz příštího desetiletí. Nás nejvíce zaujalo zpracování světel. Ta přední jsou velice úzká a zadní LEDky mají naopak rozšiřující se charakter, díky čemuž vůz opticky zvětšují.

Pokud byste hledali kliky či zrcátka, asi byste na vůz koukali dlouho, žádné tu totiž nejsou. Vše je řešeno dotykovou plochou na sloupcích vozu. Jedná se o SUV, které nepočítá s tím, že jej budete brát do příliš náročného terénu, ale i v něm se neztratí. O vaše pohodlí se totiž postará vzduchový podvozek. Celý návrh je samozřejmě smyšlený, i přesto však již nyní víme, že by se na něj kupci jen hrnuli. Otázkou by byla jen cena tohoto vozu.