Malé SUV Chevrolet Trax se pomalu připravuje do prodeje, už je známá dostupná výbava včetně příplatkových položek. Ceník modelu bude však představen až během května, kdy se model začne oficiálně prodávat u nás.

Nebude se však jednat o zcela od základu nový model, základ vychází ze stejné platformy na které stojí Opel Mokka. Oproti Opelu vypadá Trax mnohem mohutněji zejména kvůli značnému oplastování karosérie. Díky tomu vypadá, že se nezalekne náročnějšího terénu, bohužel je to pouze zdání a vydání do náročného terénu by tak znamenalo nejpravděpodobněji poškození podvozku.

Trax LS – bohatý základ

Česká specifikace modelu bude obsahovat pouze dva stupně výbavy a to Trax LS a Trax LX. Základní výbava však není žádné holátko, jediné co vám může chybět bude klimatizace, která je pro benzín 1.6 jako volitelná výbava. Při volbě jiné motorizace už nebudete o klimatizaci ochuzeni.

Základ je jinak velmi bohatý, obsahujíci ESC, TSC, asistent rozjezdu do kopce, 6 airbagů, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná přední okna, rádio s přehrávačem CD MP3, 6 reproduktorů, Bluetooth, USB, AUX-in, tempomat.

Výbava LT přidává mnoho komfortní a stylové výbavy. Přináším výběr toho nejzajímavějšího, co si určitě brzy zamiluje – 16” disky z lehkých slitin, přední mlhovky, automatické svícení, elektricky ovládaná zadní okna, volant v kůži s ovládáním rádia na volantu, zadní parkovací kamera, palubní počítač, loketní opěrku řidiče.

Chevrolet Trax a konkurence

Vzhledově opravdu povedený vůz, ostrý design který poutá pozornost může být zárukou úspěchu, konkurence je ale veliká a léta zaběhnutá. Chevrolet Trax vstupuje do segmentu, který není ještě zdaleka zaplněn a několik hlavních hráčů chybí. Avšak prosadit se nebude lehká věc, největším konkurentem bude zdejší Škoda Yeti. Cenovka ještě není známa, ale politika Chevroletu bývá velmi agresivní, čekáme tedy startovací nabídku na 350 tisíci korun.