Autonomní vozidla, tedy ta, která jsou schopna pohybovat se zcela bez lidského přičinění a ovlivnění budou zajisté součástí budoucnosti tohoto světa. Otázkou je kdy se tyto vozy budou na našich silnicích volně prohánět a k čemu vlastně budou sloužit. Variant je spoustu, jednou z nich jsou například pojízdné kavárny či bankomaty.
Automobily budou v budoucnosti zcela jistě zastávat funkci nejne stroje na převoz osob a věcí, ale také budou fungovat jako samotný řidíč. V tu chvíly všakjiž nebude dlouho k tomu, aby měly automobily vlastní mozek, díky kterému budouch schopny zcela autonomního pohybu po tomto světě. Je dost možné, že se pak po tomto světě budou potulovat vozítka, které nemají žádný cíl, ale určitě je bude převyšovat číslo vozů, které se budou potulovat se zcela jasným záměrem.

03_5591b22b71cfe

Mohou vás například vozit ráno do práce a zároveň pro vás být i kavárnou, kde si dáte svůj ranní šálek kávy. Budete si jen tak sedět v autokavárně, barista vám bude připravovat silnou kávu a vy si budete v klidu číst své noviny, nebo si prohlížet e-maily.

01_5591b22b3294c

Takovouto myšlenku nosí v hlavě i šéfdesignér firmy Sound United jménem Michael DiTullo.Ten je toho názoru, že by si lidé měli více užívat a méně času trávit za volantem. Tento čas by lidé měly využívat zcela jinak, například v pojízdné kavárně, zmrzlinářskému autu, mexické restauraci, a to vše jen díky autonomitě automobilů.

02_5591b22b52d96

Podle tohoto šéf designéra by měly první z těchto vozů vypadat stejně “ošklivě“ jako jeijch dnešní předchůdci. Postupem času by se však jejich podoba měla přetvářet a tyto vozy pak budou vypadat téměř jakkoliv. Vše se bude měnit jen velice pomalu a pozvolna. Například volant by se měl stále změnšovat  s tím jak jej budeme využívat čím dál tím méně. Tyto vozy si budou zakládat především na komfortu designu. Svou vizi ostatně DiTullo převedl do velice zajímavých skic.