Škoda Auto včera představila detaily Fabie a Roomsteru, které přinese modelový rok 2014. Důraz byl kladen na bezpečností výbavu a prvky „Simply Clever“, ze které budou profitovat zejména zákazníci. Ti totiž získají bezpečnější vůz za stejnou cenu.

Nejdůležitejším prvkem modernizace je přidání ESC do základní výbavy. Doteď se za tento bezpečností příplatek připlácelo nemalých 17 tisíc korun. ESC neboli celým názvem elektronický stabilizující systém vám pomůže zvládnout kritické situace, při kterých se dostanete s vozidlem do smyku. Princip ESC spočívá ve snížení točivého momentu motoru a přibrzďování vnitřního zadního kola při průjezdu zatáčkou a dostání se do nedotáčivého smyku, resp. vnějšího předního kola u přetáčivého smyku.

Dalším tentokrát ovšek drobným detailem je přidání „Simply Clever“ prvku – dětského zpětného zrcátka. Tento prvek ocení zejména řidiči s dětmi. Jedná se o přídavné panoramatické zrcátko, které dovoluje řidiči kontrolovat děti na zadních sedadlech, aniž by se musel otáčet a ztrácel tak přehled o situaci před vozem.

Další novinkou v modelovém roce 2014 je obohacení barevné palety. Nově bude moci vybírat ze 3 nových barev – modrou pastelovou barvu Sky a metalickou Race, která se vám zřejmě asocijuje s Octavii RS. Správně přesně tato barva sportovní verzi Octavie slušela nejvíce. Třetí šedou pastelovou barvu Steel bude možné objednat pouze pro Fabii ve verzi Monte Carlo či RS.

Fabii v modelovém roce 2014 bude možné zakoupit od června tohoto roku. Novinky vypadají velmi lákavě a tak doporučujeme nákup nového vozu odložit a počkat. Zítra přineseme detailní informace o modelu Citigo v novém modelovém roce.