Budoucnost vnáší i do světa automobilů stále větší množství programů a funkcí, které známe spíše z počítačů a mobilních telefonů. Někomu to vadí, něco to vítá. My zcela jistě vítáme novinku, která se možná již za dva roky objeví ve vozech Volkswagen, a které jim umožní mezi sebou komunikovat.

Jednou z vedlejších činnosti nejrůznějších chytrých navigací a mobilních telefonů je informovat řidiče a o blížících se dopravních informací. Tato zařízení čerpají většinou z internetu, což ovšem není vždy zaručený způsob, jak se o problému dozvědět. Informace zde jsou mnohdy neúplné, nebo se dokonce nemusí vůbec k řidiči dostat a ten pak najede do kolony raz dva, a navigace jen tiše mlčí. Tento stav by však neměl trvat dlouho. Stačí si počkat několik let a automobily se mezi sebou naučí komunikovat, což zvýší naší bezpečnost.

Bude se tak dít skrze novou technologii, která bude sdílet informace jak Car-to-Car, tedy mezi jednotlivými automobily, tak také Car-to-X, tedy mezi automobilem a silniční infrastrukturou. Nová technologie se nazývá pWLAN a poprvé by jí měly začít využívat automobily od společnosti Volkswagen. Automobilka by jí měla do svých nových vozů začít přidávat již v roce 2019 coby součást standardu IEEE 802. 11p.  Ten bude do vozů zaváděn coby základ komunikace za účelem sdílení informací mezi vozy, a to během okamžiku. Dá se tak říci, že váš vůz bude znát situaci na silnici a to několik stovek metrů dopředu.

Informace, které si mezi sebou budou vozy sdílet bude určena pouze pro řidiče, a nikde nebudou zveřejňovány. Řidič bude mít neustále přehled o všech rizicích a bude tak mít velmi zpříjemněnou celou cestu, která bude vždy bez komplikací.