Jeep tento týden překvapil všechny fanoušky tohoto amerického výrobce offroadových vozidel a představil oficiální snímky nového Jeepu Cherokee 2014 s velkým předstihem před autosalonem v New Yorku.

Design nového Jeepu je nanejvýš kontroverzní. Na nových fotografiích můžeme vidět zakřivenou mřížku chladiče, štíhlé světlomety a unikátně tvarovanou kapotu vozu. Dále si můžeme všimnout plastových doplňků na těle, chromovaných lišt a také velmi zajímavě vypadající boční linie.

Jeep odmítl vydat bližší informace ohledně dodávaných motorů, ale dosavadní spekulace nám napovídají, že bychom pod kapotou nového „džípu“ mohli nalézt čtyřválec TigerShark o objemu 2,4 litru a šestiválec o objemu 3,2 litru. Dále bychom také mohli očekávat dieselový dvoulitr a třílitr, které by byly určené pro evropský trh. Nehledě na mnohé kritiky tohoto očekávaného modelu, Jeep tvrdí, že tento vůz bude mít nejlepší vlastnosti ve své třídě, ukázkové jízdní vlastnosti a dynamiku a o více než 45 % vylepšenou ekonomičnost oproti předchozímu modelu Liberty.

Nový Jeep Cherokee bude podle všech dostupných informací vyráběn v továrně v americkém Toledu a prodej je očekáván ve třetím čtvrtletí letošního roku.