Tak už i Lotus přišel s tím, že se od něj dočkáme SUV. Podívejte se na jeho první skici, které jasně napovídají, proč automobil vlastně vznikl.

Chcete SUV od Lotusu? Nechte si zajít chuť! Tak by zněla ještě před pár lety reakce každého, pokud byste mu touhu po velkém voze od této značky sdělili. Ovšem časy se mění a nyní jsou k dostání SUV od takových automobilek jako je Ferrari, Lamborghini či dokonce Jaguár a nyní se k nim přidává i Lotus.

U Lotusu je však pravdou, že svou touhu po větším voze dal najevo již před několika lety. V roce 2006 představil koncept jménem APX, který kombinoval dynamiku společně s většími rozměry a vyšší karoserií. Již tehdy byl nástup SUV modelů v plném proudu, ovšem Lotus své SUV potvrdilo až v roce 2015.

A proč chce Lotus svůj vlastní SUV model? Je to jednoduché, obecně platí, že kdo chce mít v dnešním automobilovém průmyslu nějaký zisk, nejlépe udělá, pokud vyprodukuje SUV. Šéf automobilky Jean-Marc Gales pevně věří, že novinka zdvojnásobí veškeré prodeje. O to by se měl starat jak vzhled vozu, tak také čtyřválcový motor, u kterého však nevíme, zda bude přeplňovanou čtrnáctistovkou či nikoliv.

Pojďme se však ještě vrátit ke vzhledu automobilu, který nám jasně odkrývají patentované skici, které se objevily na čínském webu. Velmi sportovně působí především zadní část, ovšem přední je spíše unylá a velmi připomíná příď Jaguáru. Je jasné, že novinka nebude nic velkého, a spíše se zařadí po bok kompaktnějších SUV. A to hlavně z toho důvodu, aby si nový Lotus zachoval alespoň něco z toho, co činí Lotus Lotusem a to tradiční hodnoty v podobě mrštnosti a radosti z jízdy.