BMW Z4 koncept si můžeme konečně prohlédnout na oficiálních snímcích, které ukazují nový koncept populárního roadsteru. Nyní máme však k dispozici i video, které ukazuje krásu tohoto vozu.

Jsou však mezi námi i tací, kteří si automobil mohli prohlédnout na vlastní oči a to na přehlídce automobilové krásy, která se každoročně koná v Pebble Beach v Kalifornii. Již fotografie nám dokázaly, že se koncept velice povedl. Pro nás je na něm však tím nezajímavějším to, že koncept automobilu nese jako první vyjádření designového směru značky, se kterým se budeme nyní potkávat, a který nás bude nějaký ten čas provázet.

6e tomu tak skutečně je, bylo potvrzeno z nejvyšších míst, blíže Adrianem van Hooydonkem, tedy šéfdesignérem BMW Group. Ten se k novému vozu a jeho designu vyjádřil takto: Koncept ze všech stran a ve všech detailech vyjadřuje nový designérský jazyk BMW“. Automobil nese výrazné ledvinky na svých bocích, které jsme si mohli prohlédnout například u konceptu řady 8. Celkový dojem z vozu je velmi stylový, a zatímco z boku působí skutečně dravě, jeho zadní část je spíše uhlazená a opticky se rozšiřující díky nově zpracovaným koncovkám.

Automobil je nyní ve svém konceptu, ovšem sériová výroba již byla potvrzena. Finální sériové zpracování by se mělo představit během příštího roku. Zatím nám tak musí stačit pouze první várka fotografií a hlavně video, které BMW vypustilo na internet.

Zajímavostí na BMW Z4 je také to, že se na jeho vývoji podílela Toyota. Z4 je v podstatě Supra na bavorský způsob. Rozdílem mezi těmito vozy však bude to, že zatímco Z4 bude čistě ve verzi roadsteru, Supra se bude prodávat jako kupé.