Jedním z vozů, který si automobilka Renault cení nejvíce, je jistě model Latitude. Ten se dle oficiálních fotografií dočkal mírného faceliftu. Hlavním prvkem je především modernější vzhled nárazníku, nové diody v předních a zadních světlech, a také nová dotyková navigace umístěná ve středovém panelu interiéru. Kromě optických vylepšení se vůz dočkal rozšíření nabídky motorů.

Zcela nový je zážehový motor s označením 1.6 TCe, který dosahuje výkonu 132 kW. Ten se zařadí do poměrně bohaté škály těch motorů, které vůz aktuálně nabízí. Malé turbobenzíny slaví v Evropě úspěch díky nížší spotřebě a emisím. Bude toto dostatečné Renaultí eso v rukávu pro náročné evropské zákazníky?

O Renault Latitude není v našich končinách veliký zájem, a tak jeden motor navíc a několik designových prvků rozhodně nebude určitě důvodem k lepším prodejům. Vůz nebyl totiž vyvíjen primárně pro potřeby evropského zákazníka a kupující ze starého kontinentu požadují více, než Renault Latitude může nabídnout.

Dá se tak očekávat, že vůz bude dodáván hlavně do Asie, kde slaví automobilka s tímto modelem relativně velký úspěch, a tak je její krok samozřejmě logickým řešením.

Renault Latitude 2