Koncept Infiniti Q30 jsme již viděli a nyní se dostává do výroby. Bylo tedy otázkou času, než se automobilka přijde s crossover verzí. Nyní nastal ten správný čas představit si Infiniti QX30 a kde jinde, než na autosalonu v Ženevě.

Stejně jako většina častečných SUV modelů je QX30 založena na hatchbacku. To není nutně špatná věc a možná je to i dobře na to jak příjemně byl přijat Q30 koncept.

Exteriér

V podstatě se jedná o Q30 Concept, i když QX30 nabízí celou řadu crossover specifických detailů. Tělo pláště je masitější. Boční prahy jsou silnější a zadní nárazník má pěkně vyhlazené svalstvo. K tomu dejte 21-palcová kola a máte pěkné tělo plné linek. 2015-infiniti-qx30-concep-1

Někteří si mohou myslet, že jsou v Infiniti líný, jenže je třeba si uvědomit pár věcí. Kromě toho, že je příliš nákladné vytvářet nový design, vypadá Q30 luxusně, takže si není na co stěžovat. Navzdory krásné snaze vytvořit QX30 o něco přitažlivější, si stále myslíme, že hatchback vypadá lépe než crossover.

Interiér

Podobné prvky najdeme i v interiéru. Kabina je futuristicky pojata, ale vše má své meze. 2015-infiniti-qx30-concep-4Vše se nese v podobě dvou barevných tónů hnědé a šedé. Dále je zde fialové bodové osvícení, LCD obrazovka společně s řadou informačních systémů. Sedadla jsou na rozdíl od původního konceptu více pohodlná. Jinak vše se opět nachází zabalené v krásné kůži.

Hnací ústrojí

Pod kapotou Infinity QX30 se nachází přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru. Tomu všemu bude vládnou 7 stupňová automatická převodovka. K dispozici bude provedení v zážehovém i vznětovém motoru.

Závěr

Už nás omrzelo vidět stále ty stejné crossover SUV jako doposud. Je tedy požehnáním, že se konečně dostává na trh něco nového. Infinity se zkrátka snaží držet krok s velkými hráči v Německu. Je tedy jen otázkou času, kdy uvidíme QX30 v ulicích. Do té doby je vše ve hvězdách a my se musíme spokojit pouze s konceptem, který je i přesto jedinečný.