Renault Megane je na trhu již dlouhých 5 let. Po této době přichází řada automobilek s novými generacemi svých vozů. U Renaultu to je však jinak a tak se případní zájemci o tento vůz musí spokojit pouze s faceliftem. Podle dřívějších informací měl Renault do Frankfurtu přivést zcela novou generaci.

Facelift populárního modelu Mégane přinese zejména sjednocení designu s dalšími modely značky. Podíváme-li se na vůz z hlediska designu, byla snaha designérů jasná, a to obléknout vůz do vzhledu, jaký mají i ostatní současné modely Renaultu. A to se ve mnoha ohledech povedlo. Těmi nejmarkantnějšími změnami jsou například nové nárazníky, zvětšené logo zapuštěné do masky chladiče, která spojuje i oba přední světlomety. Drobných kosmetických úprav se dočkala jak záď vozu, tak i jeho boky.

Modernizace se týká všech karosářských variant. Modernějšího vzhledu se tak dočkal jak hatchback, kombi, tak i sportovní třídveřové Coupé.

Vzhled modelu není vše co je pro Renault Mégane nové. Pod kapotou se nově objeví i benzínový čtyřválec 1.2 TCe, který dosáhne výkonu příjemných 130 koní a zárověň nízké spotřeby.

Další novinkou je dvojspojková převodovka, kterou bude možné zvolit u vybraných motorizací.

Avšak zůstává otázka, zda-li to bude všechno stačit na konkurenci. Peugeot přišel s novým modelem 308. Sedmá generace Volkswagen Golfu též brízdí ulice a nově přibyl ke konkurentům Škoda Rapid Spaceback.