Dacia konečně představila ceník svého modernizovaného modelu Duster, a v základní verzi je skutečně o co stát, jelikož cena se oproti předchozímu modelu nikterak nezměnila. Prodej vozu bude zahájen zhruba za měsíc, a tak mají případní zájemci dostatek času zvážit jednotlivé cenové nabídky. Začít bychom měli novinkami, a jednou z hlavních je určitě zcela nový motor, a to 1.2 TCe, který dosahuje výkonu 92 kW, který je přes šestistupňovou převodovku přenášen na přední nápravu vozu.

Dacia Duster

Základem výbavy je výbavový stupeň Access, který skutečně obsahuje jen několik základních prvků. Na druhou stranu tomu odpovídá i poměrně příznivá cena, a tak lze vůz v této konfiguraci, která obsahuje ESP, čtyři airbagy, otáčkoměr nebo posilovač řízení mít již za 249 900 Kč. Pokud se však rozhodnete si připlatit a sáhnout po o stupeň lepším výbavovém stupni, bude vás to stát o 15 000 korun více, ale získáte i klimatizaci, centrální zamykání na dálkové ovládání, střešní lyžiny a přední okna v elektřině. To vše druhý výbavový stupeň s názvem Cool nabízí navíc.

Dacia Duster

Tím však soupis výbavy rozhodně nekončí, jelikož v nabídce je dále stupeň Arctica, který je taktéž o 15 tisíc dražší než předchozí, a nabídne rádio s Bluetooth, palubní počítač, kožený nastavitelný volant, nebo také přední mlhovky. Kromě toho jsou k dispozici i výškově nastavitelné bezpečnostní pásy. Zlatým hřebem vozu je potom výbava Exception, která se neomezuje pouze na samotné prvky výbavové, ale zaměřuje se i na celkový design vozu. V tomto stupni se totiž vůz chlubí chromovanou koncovkou výfuku, litými koly, zatmavenými skly, a také předním i zadním difuzorem. Z hlediska výbavy je samozřejmostí tempomat, parkovací senzory, nebo všechna okna v elektřině.

Dacia Duster

Cena se samozřejmě odvíjí také od použité motorizace. Ten nejlevnější model s pohonem 4×4 lze mít již od 314 900 Kč, a pokud chcete mít to nejlepší, co vám Dacia Duster nabízí, připravte si 404 900 Kč. Právě za tuto cenu získáte zmíněnou výbavu Exception v kombinaci s motorem 1.5 dCi 4×4. Kombinovat však lze celou řadu dalších motorizací, jako běžný 1.5 dCi, či 1.6 16v, nebo tutéž verzi také v úpravě na LPG, což určitě ocení všichni, kdo hledá hlavně na nízkou spotřebu.