Bude tomu již 8 let co na trh byla uvedena první generace Loganu. Přesto, že se jednalo o jednoduchý automobil určený především pro méně náročné trhy, našel si cestu ke všem evropanům.

Nová generace působí z fotek rozměrově stejně, avšak narostla do krásy. Z designového outsidera se stává automobil, za který se nemusí stydět průměrná rodina. Přední kapota je mnohem výše a pocit bezpečí jde vycítit z pouhé fotografie. Nejdůležitější změny se dočkal interiér, který už nyní nevypadá jako by byl kopií ruského traktoru z roku raz dva, ale působí moderně a vzdušně. Až na některé ovládací prvky podle kterých lze poznat, snahu ušetřit každou korunu při výrobě. Například tlačítka ovládání předních oken stále nejsou logicky ve dveřích, ale zůstali ve středovém panelu mezi řidičem a spolujezdcem.

Podle těchto malých detailů předpokládáme, že bude Logan stejně jako minulá generace technicky jednodušší. Víceprvkovou nápravu si můžeme nechat dál zdát akorát jen ve snu. Odměnou za jednoduchost bude velmi lákavá cena, která bude vyzrazena po prezentaci na Pařížském autosalonu. Již teď je jisté, že se základní verze určitě dostane pod magickou hranici 200 tisíc.