Nová generace vozu Hyundai i10 se objevila na prvních oficiálních fotografiích a rozhodně je na co se dívat. Kdo chce vůz vidět naživo, musí si počkat až na autosalon do Frankfurtu, kde bude oficiálně představený. Těm, kterým stačí fotografie, tak jistě poznají, že vůz má mnohem sportovnější vzhled, než jeho předchůdce.

Dominantní je určitě i šestiúhelníková maska, která mírně připomíná vůz Veloster. Novým designem se pyšní také boční dveře, které působí velmi elegantně. Elegance ostatně čiší z celého exteriéru. Je to zásluhou i profesionálního designerského týmu, který pracoval pod vedením Thomase Bürkleho. Komu toto jméno něco říká, tak se jedná o bývalého designéra vozů BMW.

Představený vůz však bude určený výhradně na evropské trhy, kterým by měl z hlediska svého provedení plně vyhovovat. A ačkoliv je na fotografii představená pětidvéřová verze, první spekulace uvádějí, že by mělo dojít i na uvedení verze třídvéřové. Zda to bude skutečně pravda, a jaké budou ceny automobilu, si musíme počkat až do doby jeho oficiálního uvedení. Odhadujeme, že ceny budou startovat pod 180 tisíci, cenová politika automobilky Hyundai a českého zastoupení je velmi vstřícná. O segment větší model i20 startuje na ceně 200 tisíc. Všechno se však dovíme po frankfurtském autosalonu, jehož termín se však kvapem blíží.