Modely Urus od společnosti Lamborghini až příliš dlouho otálí pouze na skicách. K udělení zelené nyní dokonce vybízí i italská vláda, která automobilu finančně pobízí k jejímu zahájení, čímž chce zajistit vznik pracovních pozic.
Koncept tohoto vozu si svou premiéru odbyl na autosalónu v Pekingu již v roce 2012. Jeho eventuální výroba byla probírána již koncem tohoto roku, ale konečné rozhodnutí stále nepadlo. Ovšem pro konečné vyjádření výrobě tohoto prvního crossoveru od Lamborghini, má automobilka poměrně velkou motivaci.

lmur20_4f94f9894adbc

Italská vláda prý údajně nabídla automobilce úlevu na daních a dalších výhodách až ve výši 100 milionů eur. Tato štědrá nabídka přišla od vlády ne z důvodu touhy po další automobilové kráse zdobící italské silnice, ale kvůli nutnosti potřít neustále se zvyšující italskou nezaměstnanost. Volkswagen již dříve zmiňoval, že by karoserii a další důležité prvky vozu rád vyráběl v Bratislavě, kde již mají zkušenosti v luxusními crossovery. Pokud by však výrobu zahájila v Itálii, znamenalo by to vytvoření nejméně tří stovek nových pracovních míst.

lmur30_4f94f989c6266

Celá situace byla nyní projednávána v Říme, kde obě strany představily své požadavky a představy o tom za jakých podmínek se do výroby pustit. Výsledkem je dohoda o dalším jednání a to v co nejkratším čase. To napovídá tomu, že Volkswagen nabídka nejspíše zaujala a rád jí zváží.

lmur40_4f94f98a296a1

Pokud by se výroba Urusu skutečně uskutečnila, mohli bychom se těšit na další z řady luxusních SUV, které by zdobily evropské silnice. Koncept vozu ukázal, že i design vozů Lamborghini na model v provedení SUV působí velice povedeně a vůz si stále uchovává ostrost. I z toho důvodu by bylo velmi dobře, kdyby se obě strany domluvily a vůz se do výroby skutečně dostal. A automobilka nemusí mát strach, že by o vůz nebyl zájem, protože podle vývoje trhu je jasné, že se tomuto segmentu nadmíru daří.

lmur00_4f94f987e8146