Modernizace a inovace svých modelů je proces, kterým prochází každá automobilka. Stejný osud čeká i model Yetti, od tuzemské automobilky Škoda. Nová verze by měla být představena pravděpodobně na autosalonu ve Frankfurtu. Na internet však unikly špionážní fotografie, na kterých je vidět podstatná změna tohoto vozu.

Ačkoliv se automobilka snažila svůj model maximálně zamaskovat, nepodařilo se to. Šla na to skutečně zajímavou metodou, kdy se snažila Yettiho zakamuflovat do podoby Suzuki Grand Vitara. Aby byla kamufláž dokonalá, bylo na zadní část vozu namontováno i rezervní kolo. Bystrému oku pozorovatele však neuniklo, že se skutečně jedná o Škodu Yetti, pouze v novém provedení. Dle dostupných zákulisních informací by se mělo jednat o modelový rok 2014.

Podle fotografií tak můžeme předpokládat, že z modelu zmizí přední mlhovky a jeho vnější vzhled, především potom čelní maska se přizpůsobí nové Octavii. Dále by mělo dojít i k podstatné změně interiéru, který se také přizpůsobí vzhledově jak ke zmiňované Octavii, tak i Superbu. Dle informací by však měli zůstat všechny současné motorizace.