Většina automobilek se chystá na autosalonu ve Frankfurtu představit své trumfy pro následující sezony. Stranou nestojí ani německá automobilka Opel, která chce představit oblíbený model Insignia, ale ve zcela netradičním „terénním“ provedení.

Vůz by měl nést označení Country Tourer a jeho poznávacím znakem bude nejenom zvýšený podvozek o 20mm, ale také i rozsáhlé plastové krytí karoserie a podvozku. O pohon všech čtyř kol se bude starat systém Haldex 4×4, který v závislosti na podmínkách na cestě upravuje tok výkonu mezi přední a zadní nápravu.

Samotná výbava se dá očekávat na velmi vysoké úrovni, jinak ani nelze konkurovat vozům, které budou spadat do stejné třídy. Mezi ten nejoblíbenější patří Passat Alltrack. Součástí by tam měly být nejenom kožená sedadla, ale také dotyková obrazovka s GPS navigací, nebo kompletní multimediální systém, taktéž ovládaný právě pomocí této obrazovky. Co Opel k výbavě ještě přidá zatím skutečně nelze odhadovat.

Ve výbavě ještě není přesně jasno, zato už víme, které motory se budou starat o pohon nového Opelu Insignia Country Tourer. Budou to pouze dva – 2.0 CDTI a 2.0 SIDI Turbo, ve spojení s 6-ti stupňovou manuální převodovkou či nebo 6-ti stupňovým automatem.