Japonská automobilka Nissan se v poslední době začala specializovat, v rámci svého označení Nissmo, na konstrukce silných sportovně vypadajících vozů. Mohli jsme se tak pokochat například edicí Nissan Skyline Nissmo, která byla odkazem na klasický model Nissan Skyline.

V rámci tohoto konstrukčního projektu nyní Japonci odhalili další z návrhů na ostrý Hatchback. Ten nese název Nissan Pulsar Nissmo a spadá do kategorie nižší střední třídy. Již v den svého odhalení vzbudil poměrně velkou pozornost. Z dosavadních zpráv je nám známo, že pro tento vůz budou dostupné přeplňované agregáty, s vrcholovým čtyřválcem 1.6 DIG-T o výkonu 140 kW. Tento motor můžeme nalézt i pod kapotou Nissanu Juke a musíme říci, že se jedná o pěkně čilého chlapíka.

2
Tento automobil byl již od začátku konstruování určen jako konkurent klasickým evropským hatchbackům a již od začátku bylo také jasné, že mu bude velmi slušet ostrá verze. Sledované obrázky sice nejsou oficiálním návrhem, avšak jejich zhotovovatelé si vzali inspiraci z automobilu Nissan 370Z Nissmo. S ním sdílí dokonce litá kola a koncept předního nárazníku. Avšak celkový design auta se nese v duchu koncepce Nissmo.

3

Návrhy jsou stylizovány do bílé barvy s chromovými a červenými detaily, které jsou typické pro všechny vozy z produkce této divize. Přední maska působí velmi dravě a automobil může připomínat ostrou verzi Golfu. Samotný klasický Pulsar se u nás začne prodávat od poloviny září.

4

Cena vozu zatím není známá, avšak můžeme předpokládat že se bude pohybovat v rozmezí tří set až čtyř set tisíc korun. Zda pořádně zatopí evropským hatchbackům či nikoliv si momentálně nikdo netroufá odhadovat. Vezmeme li však v úvahu úspěch Nissanu Juke i s jeho kontroverzním vzhledem, možná nás samotný Pulsar velmi překvapí.