Včera jsme přinesli nejnovější informace o novém modelovém roce pro modely Fabia a Roomster. Dneska se zaměříme na nejprodávanější mini auto v česku – Škodu Citigo. I tento model se totiž od června 2013 dočká změn v nabídce, i když nebudou tak zásadní jako u modelu Fabia a Roomster. Změny budou v duchu „Simply Clever“.

Pro pohodlnější nastupování v méně praktické tří dveřové verzi bude možné objednat pro sedadlo řidiče systém Easy Entry s polohovou pamětí. Odpadne tak starost o seřizování sedadla, pokaždé když bude někdo nastupovat na zadní sedadla.

Druhé vylepšení ocení zejména ti, kteří rádi navštěvují IKEA a podobné obchody. Do pětidveřové verze bude totiž možné objednat sklopné opěradlo u spolujezdce, při sklopení tak vznikne prostor pro naložení například krabice se stolem o délce až 1,75 m. Další možností, jak rozšířit přepravní schopnosti modelu Citigo je nově dokoupení mezipodlahy v zavazadlovém prostoru. Po sklopení zadního opěradla tak vznikne rovná plocha a vznikne skrytý úložný prostor.

Poslední inovací je zlepšený multimediální systém Move & Fun, který nově dokáže přes spárovaný telefon získávat aktuální informace, například o dopravní situaci.

Toť vše co přináší modelový rok 2014 pro model Citigo, nic extra zásadního nepřinesl a tak pokud uvažujete o nákupu modelu Citigo, nemusíte čekat až na červen, kdy budé možné objednat nový modelový rok.