Dlouho se o tom diskutovalo, a většinou to vypadalo, že se nedočkáme, ale naštěstí jsme se dočkali! Sportovní verze SUV Kodiaq byla potvrzena, a nám tak nyní nezbývá něž jen čekat, kdy přesně automobil na trh dorazí.

Kodiaq je sice na našem trhu již k dostání, ovšem nabídka není ani zdaleka kompletní. Automobil bude postupně doplňován o jednotlivé výbavové linie jako je Scout, SportLine a Laurin a Klement. Aby však byla tato skládanka kompletní, jeden dílek stále chybí a tím je verze RS.

Modely Citigo, Fabia, Superb se verze RS rozhodně nedočkají, protože veškerá péče nyní bude věnována modelu Kodiaq RS. Doposud se tvrdilo, že automobil bude k mání někdy v roce 2018 nyní však víme více detailů. Podle nejnovějších informací by měl model přijít na trh v pětatřicátém týdnu příštího roku, tedy začátkem listopadu, což je přesně jeden rok po verzi SportLine, která by měla dorazit taktéž na podzim tohoto roku, asi půl roku po verzi Scout a Laurin a Klement.

Jako první se dočkáme verze Scout a to již na přelomu června a května tohoto roku v rámci pravidelné modelové péče. Navíc také víme, že se některé deriváty tohoto SUV představí již v březnu na autosalonu v Ženevě.

Informace o příchodu verze RS je již potvrzena i vedením a to vedoucím oblasti výzkumu a vývoje automobilky. Nemůžeme však čekat silný benzínový motor. Současné zprávy hovoří spíše o dvakrát přeplňovaném dvoulitrovém turbodieselu, který známe z modelů Passat a Tiguan.

Agregát by měl poskytovat výkon 176 kW, a pokud se něco nezmění, mělo by jít o nejsilnější motorovou nabídku. Do jisté míry podobný výkon však můžete mít ve vozy již nyní a to dvoulitrové TSI z Audi, s výkonem 132 kW s převodovkou DSG a pohonem všech kol.