Nechápete? Je to jednoduché, Yeti se bude po faceliftu prodávat ve dvou variantách. Jedna stylová zaměřená pro městský provoz a druhá více robustnější určená do terénu.

Obě varianty byly sladěny s novým designovým jazykem Škoda, který odstartoval model Rapid. Škoda Yeti přišla o rozdělení světel na dvě části, které tento vůz dělali originální. Má tedy nový Yeti vizuálně, co nabídnout?

Ano má. Obě varianty se na první pohled od sebe moc neliší. Při detailnějším zkoumání si však můžete všimnout nejenom rozdílného zpracování bočních lišt a prahů, ale hlavně jiného předního a zadního nárazníku.

Dále nový Yeti má obohacenou škálu barevného provedení. Nabídka se rozšířila o čtyři nové metalické barvy – Moon White, Jungle Green, Metal Grey a Magnetic Brown (dostupná pouze pro výbavu Laurin&Klement). Též nabídka byla rozšířena o čtyři nová atraktivní provedení litých kol.

Změny se odehrály i v interiéru. Nový je volant, dále pak jiné látky a vzory pro potahy sedadel a nové ozdobné proužky na palubní desce.

Kompletního odhalení včetně všech detailů je naplánováno na Frankfurtský autosalon, který se bude konat již 10. září. Uvedení na český trh bude ještě do konce roku 2013. Pokud si plánujete pořídit nový vůz a Škoda Yeti je ve vašem hledáčku, počkejte na faceliftovaný model, který působí vyváženějším dojmem.