Každý, kdo cestuje vozem, tak potká každý den mnoho aut, které za sebou táhnou přívěs. Může to být malý přívěs na materiál, velký obytný přívěs a nebo třeba jen doplňkový kufr pro velké množství zavazadel. Koho by ovšem napadlo rozpůlit vůz, aby z něj byl přívěs pro ten samý?

V našich končinách je standardem zakupovat přívěsy od jiných výrobců, než jsou výrobci aut. Samotní výrobci vozů nám bohužel ani žádnou jinou možnost nedávají. To ovšem nebrání myšlence, proč nejsou takové přívěsy k dispozici přímo od výrobce, tedy přívěsy stejné značky a odpovídajícího designu.

Dnes si představíme vozidla, ke kterým byly stylovým způsobem vytvořeny přívěsy. V některých případech jsou výsledkem snažení výrobce, ovšem ve většině případů se jedná o uměleckou práci uživatele, který se rozhodl problém s přívěsy řešit. Je to ovšem velmi nezvyklé řešení a tak se pravděpodobně nedočkáme odezvy ze strany automobilových závodů, ale spíše zažehneme jiskru kutilům, kteří si rádi své vozy upravují a dopřejí jim něco nezvyklého, čím se budou odlišovat od ostatních.

 

Auto a půl

Na paškál jsme si vzali rozpůlená vozidla. Máte auto a půl? Pravděpodobně ne, ale pokud máte jedno celé vozidlo, tak půlku dalšího vozu seženete velmi levně, například z autovrakoviště. Následná přeměna je již otázkou tvořivé zručnosti. Koneckonců, pokud přívěs adekvátně splňuje podmínky pro tažená zařízení, tak s ničím problém není. My si předvedeme 10 zajímavých řešení, která pro vás mohou být zajímavou inspirací.

 

1. Vůz 2CV

Je sice starý, ale s originálním přívěsem dokáže zapůsobit na každého.

1

2. Úprava Mustangu

Zde šlo pravděpodobně o drahou úpravu.

2

3. Volkswagen

Minibus nevšedního tvaru.

3

4. DeLorean

Když už cestovat časem, tak stylově.

4

5. Audi RS4

Dokonce ani tento vůz neunikl úpravě.

5

6. Subaru Forester

6

7. Ford Capri

Obyčejný Ford Capri přívěsem doslova ožije.

7

8. Honda Civic

8

9. SVT Ford Contour

9

10. Jaguar E-type

Tento elegán vám nabídne nevšedně krásnou podívanou.

10