Nyní je do kin uváděn nový film o Stevu Jobsovi, který mapuje jeho cestu k jednomu z nejuznávanějších lidí světa. Jeden z hlavních vizionářů 20. století stál za zrodem nejenom Applu, ale také i filmového studia Pixar.

My se podíváme na jeho život z jiné stránky. Jak jistě můžete čekat, když jste na populárním automobilovém magazínu, zaměříme se na auto nebo spíš auta. Jeho vozový park, ač nebyl nikterak bohatý, vyvolával veliké ohlasy. Jako celebrita si neužíval všudypřítomné popularity a nechtěl, aby ho lidé na ulici hned poznali. Naopak toužil po anonymitě. Jezdil tak autem bez registrační značky. Říkáte si protekce? Ne, jenom našel skulinku v americkém zákoně.

Jak je možné tedy možné, že jeho Mercedes-Benz  SL 55 AMG nemusel být označený registrační značkou? Jednoduché. Podle amerických zákonů, je možné jezdit v autě pořízené na leasing až 6 měsíců bez registrační značky. Jednoduchý fígl ;)

Steve Jobs, tak každých 6 měsíců obnovoval svůj vozový park. Avšak zůstal pořád věrný značně i modelu – Mercedes-Benz SL 55 AMG.

Jobsův Mercedes-Benz SL 55 AMG

Jakým autem to vůbec jezdil největší vizionář? Pojďme se podívat na jeho oblíbený model. Mercedes-Benz SL páté generace přesně ten, který Steve Jobs vlastnil se začal vyrábět již v roce 2001. Verzi SL55 AMG poháněl pětilitrový osmiválec o výkonu 225 kW (302 koní). Tento vůz se již nevyrábí a tak zůstává otázkou, jakým vozem by jezdil dnes. Zůstal by věrný značce a pořídil si nástupce nebo by chtěl zapadnout ještě více do davu a pořídil si nějaké nenápadné auto. Co si myslíte? Jaké auto by se hodilo ke Stevu dnes?