Frankfurtský autosalon se kvapem blíží, které vozy budou těmi nejočekávanějšími a které se stanou skutečnými hvězdami této velké události? Na to se nyní budeme snažit nalézt odpověď.

Letošní ročník autosalónu konaného ve městě Frankfurt nad Mohanem se pomalu ale jistě blíží ke svému zahájení. 15. září bude den, kdy se otevřou brány autosalónu a návštěvníci z celé Evropy se budou moci pokochat novinkami, které si pro ně výrobci automobilů připravili. Které z nich budou stát opravdu za prozatím netušíme, ovšem celý automobilový svět se nejvíce těší hned na několik horkých adeptů, které si mohou odnést korunu krále celého autosalónu.

stažený soubor

Pořadatelé veletrhu IAA lákají na 210 světových premiér a hned celou desítku vozů, které jsou bedlivě očekávány. Koncepty prozatím nechme stranou, i když ty mají také co nabídnout, za zmínku stojí například Bugatti GranTurismo, Mazda Koeru, nebo Audi E-Tron Quattro.

3222-800

Nás ovšem zajímají premiéry sériových vozů. Jedním z neočekávanějších je model Giulia od Alfy Romeo, který se představí ve své nejsilnější specifikaci. Bude se jednat o sedan střední třídy s přeplňovaným zážehovým šestiválcem o výkon 375 kW, která má být konkurentem například pro BMW M3. Ve Frankfurtu se však představí i klasické verze vozu.

05_55f034bfb2745

Další značkou, která si pro nás přichystala zástupce střední třídy je automobilka Audi se svým modelem A4. Ten poslední prošel obměnou v roce 2008, takže nová generace již byla opravdu potřeba. Vnější vzhled toho modelu se lehce zmodernizoval, ale k žádným drastickým změnám nedošlo. Opak platí pro interiér, který se inspiroval modelem Q7. Zvažuje se také výroba verze Allroad.

10_55f034e0c55c3

Mezi další novinky patří zástupce luxusnějších vozů od výrobce Bentley. Bude se jednat o premiérové SUV tohoto vozu, které ponese název Bentayga. O tento vůz je enormní zájem a i díky konceptu, na který sériová verze navazuje, který nesl označení EXP 9 F.

03_55f034b3a3476