Ať už máte nový, nebo zánovní automobil, návštěvě servisu se čas od času nevyhnete. Pokud opečováváte drahou funglovku, určitě se vyplatí obrátit se na autorizovaný servis. Pro ojetinu najděte neznačkovou autodílnu, která vám vašeho čtyřkolého miláčka opraví levněji. Podle čeho ale vybrat kvalitní dílnu? Zorientujete se snáz díky našim 5 tipům.

1)     Recenze nebo doporučení

Než se pustíte do vyhledávání na internetu, zeptejte se známých nebo kolegů, zda by vám nějaký autoservis nedoporučili. Vždy je lepší promluvit si s někým, kdo má s autodílnou osobní zkušenosti. Pokud ve svém okolí nikoho takového nemáte, začněte hledat na internetu. V pátrání vám pomohou recenze předchozích zákazníků. Mnozí sdílejí své zážitky a názory a vy si díky nim snáz uděláte o autodílně představu.

2)     Nabízené služby

V dnešní době by měl mít každý kvalitní autoservis vlastní webové stránky, kde by bylo možné dohledat alespoň kontakt, otvírací dobu nebo nabízené služby. Ty slušnější mají zveřejněný i ceník, aby si potenciální zákazník mohl udělat představu, kolik ho oprava bude stát. Jestliže automechanik nezvládne vyřešit potřebné úpravy sám, měl by být schopen doporučit šikovného kolegu, popřípadě k němu auto rovnou zavézt.

3)     Prostředí servisu

Autodílnu už jste vybrali a v den domluveného termínu vjíždíte do salonu. Počítejte s tím, že areál asi nebude plný nablýskaných žihadel. Jelikož se jedná o dílnu, ve které se pracuje, dá se nějaký provozní nepořádek očekávat. Příliš velký chaos ale představuje varování před způsobem, jakým může být s vaším vozem nakládáno.

4)     Přístup k zákazníkovi

Náš zákazník – náš pán. Tak nějak by měl vypadat přístup autoservisu. Pokud vám automechanik nabídne kávu a posadí vás v čisté kanceláři, určitě to na vás udělá dobrý dojem. Co je ale důležitější, je předběžný odhad rozsahu oprav a celková cena. Profesionál by měl umět určit alespoň hrubý odhad a prodiskutovat s vámi i další potřebné úpravy. Pokud opravář přijde na další defekty v průběhu práce, měl by vám zavolat ohledně návrhu zvýšení ceny.

5)     Dejte na intuici a dojem

Nejlepším rádcem jste si vy sami. Pokud se vám od začátku něco nezdá, dejte na svou intuici a raději si najděte jiný autoservis. Jestliže už máte domluvenou schůzku, ale nelíbí se vám ani prostředí dílny, ani přístup automechanika, vždy můžete odstoupit. Je lepší s opravou počkat a najít jiný servis, než naletět a následně zařizovat návštěvu v jiné dílně, a ještě ke všemu platit podruhé.

TIP: ČSOB Pojišťovna nabízí povinné ručení, havarijní pojištění i kompletní pojistku na auto. Myslete na budoucnost a vyvarujte se případných problémů při financování oprav svého nového či ojetého drahouška. Přejeme šťastnou ruku při výběru toho správného autoservisu.