Nový model vozu Dacia Logan určitě překvapí v mnoha ohledech. Co však bude zákazníky zaujímat rozhodně nejvíce, to bude cena tohoto kombi. Startuje totiž na částce 179 900 Kč, což dělá z Loganu nejlevnější kombi, které je aktuálně na trhu. A Dacia očekává, že na to budou její zákazníci slyšet.

Dacia Logan MCV

Základem je samozřejmě prostorný sedmimístný interiér, který nabídne také vstup křídlovými dveřmi, které jsou v mnoha ohledech velmi praktickým řešením. K tomu všemu přičtěte ještě zavazadlový prostor o objemu 573 litrů, a vyjde vám, že pro početnou rodinu je tento vůz doslova ideálním řešením. Ostatně to potvrzují i statistiky prodejnosti, kdy je právě Logan tím nejprodávanějším modelem na českém trhu – tedy v rámci Dacie.

Základní model nese název Access, a rozhodně se ani on nemá za co stydět, a to jak z hlediska jednotlivých prvků, tak z hlediska bezpečnosti. Samozřejmostí jsou jak čtyři airbagy, tak i kvalitní stabilizační systém. To doplňuje dělené zadní sedadlo, či posilovač řízení. V případě že máte zálusk na o něco lepší řešení, vsaďte na model Ambiente, který již nabízí centrální zamykání, elektrické stahování oken, nebo možnost několika paketů. Mezi nejzajímavější patří Cool Music, který nezahrnuje pouze rádio, ale také klimatizaci, a bude případného zájemce stát 3 500 Kč.

Dacia Logan MCV

Pokud si však oproti předchozímu modelu připlatíte ještě 20 000, můžete se těšit na stupeň Arctica, který je naprostou špičkou. V tomto provedení najdeme třeba vyhřívaná zrcátka v elektrice, palubní počítač, nastavitelné sedadlo řidiče, či také výškově nastavitelný volant. A samozřejmě vše, co najdeme i v předchozích výbavových stupních. Z hlediska prodejů právě Arctica jasně vede, jelikož cena oproti základnímu modelu nestoupne zase o tolik, aby byla nedosažitelná. Nejlepší výbavový stupeň je k dispozici za 214 900.

Dacia Logan MCV

Tyto výbavové stupně poté doplňuje poměrně zajímavá nabídka motorů, a to 1.2 16v, 0.9 TCe, dvojice naftových motorů 1.5 dCi, každý naladěný na jiný výkon, a v neposlední řadě bychom neměli zapomenout ani na úpravu na plyn, a to motor 1.2 16v LPG. I to jsou důvody, proč je mezi českými zákazníky tento vůz stále tak oblíbený – tedy pokud vše porovnáme právě s nabízenou cenou.