Výběr toho správného laku automobilu je důležitým faktorem, který propůjčuje celkový vzhled pořízeného vozu. I autolaky podléhají nejrůznějším modernizacím a technickým zdokonalením.

Automobilky se snaží dosáhnout toho, aby byly jejich vozy co nejvíce ekologicky šetrné, a soustředí se i na takové detaily, jako je lak vašeho vozu. Nejen že laky na moderních vozech stále, více efektivnější odolávají zubu času a to i po jejich opravách, ale také mají menší dopad na životní prostředí a ekologii. 01_540721a1ba4b6

Toto se projevuje zejména v jejich chemickém složení, kdy jsou laky čím dál tím častěji ředitelné větším množstvím vody, ale také se jedná o snižování energetických nákladů při jejich nanášení na karoserii vozu.
Již dávno jsou za námi doby, kdy se uplynulými roky pomalu, ale jistě vytrácela kvalita a sytost barvy laku. Díky moderním technologiím a zvýšené kvalitě laků se perfektních výsledků dosahuje při nižším počtu vrstev laku na karoserii.

Auto laky také podléhají nejrůznějším vychytávkám, díky kterým se již dnes automobilky snaží vyvinout například samočistící laky, jako například japonské automobilka Nissan. Ta nedávno zveřejnila video, ve kterém ukazuje nezašpinitelný lak, který obsahuje nanočástice, které odpuzují nečistoty ulpívající na povrchu laku. 02_540721a1de6e8

Společnost Mercedes, jde ve vývoji laků ještě dál, a snaží se o vyvinutí laku, který by měl vlastnost vlastní opravy. Tato funkce spočívá ve využití keramického nanolaku. Díky němu automobily i po několika letech strávených na silnicích, vypadají jako nové. Má třikrát vyšší odolnost proti oděru a čtyřicetkrát vyšší lesk. Zároveň je již také schopen za určitých podmínek dosáhnout zmíněné auto opravy a to tak, že se miniaturní defekty a za přízně počasí samy zalévají a zacelují.