Hledáte-li kvalitní a zároveň levné rodinné auto a ve vašem hledáčku se objevil i Peugeot 301, potom pro vás máme vynikající zprávu. Tento vůz v posledních několika měsících velmi rapidním způsobem zlevňoval. Další zlevnění proběhlo během května a díky tomu je cena tohoto vozu na jeho historickém minimu. V současné době tak není na trhu srovnatelné auto, které by bylo levnější. Na základní Peugeot 301 vám stačí pouhých 217 500 korun.

Ve verzi Access, která byla v minulosti jednou z nejprodávanějších lze získat jak benzinový tříválec  1.2 VTi, tak i naftovou verzi s motorem 1.6 HDI a výkonem 68 kW. Naftová verze je však samozřejmě o něco dražší a vyjde již na 277 500 korun. V této verzi je součástí vozu mimo jiné i dálkově ovládané centrální zamykání nebo také palubní počítač informující vás například o aktuální i dlouhodobé spotřebě a dojezdu. Naprostou samozřejmostí jsou i čtyři airbagy, které se postarají o vaši bezpečnost.

Vzhledem k tomu, že Peugeot nabízí na všechny své vozy pětiletou prodlouženou záruku a také snížení ceny o 15 000 pokud mu prodáte ojetinu této značky, je to pro mnoho lidí ten hlavní důvod, proč toto levné auto s několika kompromisy zvolit.