Jednou z nejsilnějších zbraní společnosti Volkswagen byl vždy legendární Golf. Ten, od 80. let do současnosti, platil za nejprodávanější vůz. Stydět se však za sebe nemusel a nemusí ani jeho o něco dravější koncernový společník Volkswagen Scirocco, který nyní slaví 40 let od zahájení výroby.


Současná generace tohoto kupé přišla tento rok s modernizací, která jí propůjčuje mnohem tvrdší výraz masky, ale zároveň také menší vítr v peněžence majitele, díky snížením nákladům na provoz automobilu. Toho docílila zavedením nových pohonných jednotek, které oproti svým předchůdcům spotřebují až o pětinu méně paliva.

2
V těchto dnech byl spuštěn předprodej tohoto modernizovaného Scirocca i u nás a nyní je tedy k dispozici s pěti agregáty a dvojicí výbavových linií. Nejlevnější verze automobilu, s turbomotorem 1.4 TSI o výkonu 92 kW a výbavou sport, pořídíte za 529 000 Kč. Avšak spokojit se budete muset pouze s manuální převodovkou o šesti stupních.

3

Základní výbava sport však není nikterak ochuzená. Její součástí jsou 17″ kola Long Beach, šest airbagů, rádio s osmi reproduktory, sportovní tříramenný volant, palubní počítač Plus, manuální klimatizace, sportovní sedadla, podvozek a mnoho dalšího.

4
Pokud si však rádi užíváte ostrou jízdu, měli by jste šáhnout po ostré verzi R, která je dostupná s agregátem 2.0 TSI o výkonu 206 kW. Tento model sice stojí v základu 825 000 Kč, dočkáte se však velmi bohaté výbavy, jejíž součástí jsou například 18″ kola Cadiz, automatická klimatizace, bixenonové světlomety, elektronická uzávěrka předního diferenciálu a spoustu dalšího vybavení, díky kterým jsou jízdní vlastnosti modernizovaného Scirocca jedinečné.

5
Zakoupením Scirocca tak nekoupíte obyčejný automobil, ale ve vaší garáží se ocitne pokračovatel odkazu tradiční německé kvality, kterou Volkswagen vždy vkládal právě do modelů Golf a Scirocco.