Po včerejším zveřejnění několika málo úvodních fotografií dnes Peugeot uvolnil celou sérii fotografií ve vysokém rozlišení jejich nového chystaného vozu Peugeotu 308, který má být oficiálně představen až v září na frankfurtském autosalonu.

Tento nový vůz by měl být postaven na nové platformě zvané EMP2, díky které by nová „třistaosmička“ měla být o něco málo menší, než její předchozí generace. Měla by se zařadit do stávajícího C-segmentu s délkou 4250 mm, výškou 1460 mm a objemem zavazadlového prostoru 470 litrů.

Peugeot také oznámil, že by měla být až o 140 kilogramů lehčí, než její předchůdce a zároveň nejekonomičtější verze tohoto vozu budou také těmi nejekologičtějšími s emisemi oxidu uhličitého pouhých 85 g/km.

Co se týče designového provedení, tak kromě na první pohled patrných vnějších linií a celkově dynamického vzhledu se nejvíce designéři „vyřádili“ v interiéru. Design interiéru vypadá velmi nadčasově a téměř se svým zpracováním řadí do vyšší kategorie. Celkově má nový interiér lepší ergonomii, než předchozí model a všechny ovládací prvky jsou teď více sdružené, což vyústilo v jejich menší počet a také mnohem čistší a přehlednější palubní desku a středový sloupek a to vše se zaměřením na velkou dotykovou obrazovku v jejím středu.

Peugeot prozatím nezveřejnil žádné informace o chystaných pohonných jednotkách pro novou 308, ale již teď tvrdí, že to bude celkově mnohem dynamičtější vůz, než jakým byl doposud.

Výroba nové generace 308 bude probíhat v jejich francouzské továrně v Sochaux a začátek prodeje můžeme očekávat ke konci letošního roku, po uvedení na frankfurtském autosalonu.