Vypadá to, jako by se pod pokličkou BMW schylovalo k něčemu velkolepému. Fotky nového konceptu kupé zjevně ukazují návrh modelu BMW 8. Ti mladší možná ani BMW 8 neznají, protože výroba bylo ukončena v roce 1999 a potkat tento původní model na našich cestách je veliká rarita.

Podle vydaných nákresů to vypadá, že už velmi brzo BMW oznámí vstup do segmentu luxusních kupé a bude konkurovat vozům Porsche, Ferrari či Infinity. Že se jedná o více než skicy, prozrazují typické prvky starého modelu BMW 8. Těmito charakteristickými prvky jsou zejména dlouhá kapota, velmi malý převis karosérie a veliký rozvor náprav. O pohon auta by se mohl starat upravený 6-ti litrový motor  známý z řady 7, tento motor má dvojité turbo, výkon 542 koní a 750Nm. Odhalení konceptu je plánování na 24. května. Pojďme si připomenout první generaci a zejména co stálo za jejím neúspěchem.

BMW 8 – Neúspěch první generace

Vlajková loď se vyráběla pouhých 8 let a následně byla bez náhrady stažena z prodeje. Co stálo za neúspěchem vlajkové lodi? Slabý motor, málo místa, či škaredý design. Ani jedna možnost, vlakovou loď potopily špatné jízdní vlastnosti. Luxusní výbava řady 8 a těžký motor způsobily, že hmotnost narostla až ke 2 tunám a model se primárně zaměřoval na komfort. Lidé ale o vlajkové lodi chtěli více, čekali jízdní vlastnosti na úrovni modelů Porsche. Papírově byl model v tehdejší době jeden z nejsilnějších. Dvanáctiválec 5379 cm³ o výkonu 240 kW byl schopen maximální rychlosti až 340 km/h po vypnutí elektronického omezovače. Avšak když přišla zatáčka, nešlo jí projet tak rychle jako v Porsche.