Pokud využíváte platební karty, určitě jste se s tímto termínem již setkali. Nyní ho však začala využívat i francouzská automobilka Citroen. Ta totiž přichází s absolutní novinkou, od které si slibuje nalákání mnoha dalších zákazníků. Tato služba je však dostupná pouze u vozů, které bychom si koupili na úvěr. Pokud bychom vůz platili v hotovosti, tato možnost se na nás nevztahuje.

Celý princip spočívá v tom, že jakmile dojde k sepsání smlouvy a předání vozu, musíme samozřejmě daný úvěr splácet. Jakmile zašleme první splátku, Citroen to zaeviduje a do 30 dnů nám na náš účet zašle hotovost, která u těch nejlevnějších modelů jako je například C1 činí celých 40 000 korun. To je pro mnoho lidí velmi silná motivace, proč si vůz pořídit.

Na druhou stranu je třeba zmínit, že Citroen dával k vozům na úvěr vždy slevu z ceníkové ceny. Jak asi správně tušíte, tato sleva byla shodná, jako částka kterou dostanete v programu cashback. Ve výsledku tedy zaplatíte naprosto stejně, jako tomu bylo v minulosti. Lákadlem je tedy především psychologický efekt, kdy na svůj účet obdržíte nemalou částku peněz.