K francouzské značce Citroen vždy patřily neotřelé nápady. Nyní se chystá na další originalitku.

SUV sedan po francouzsku

SUV a crossovery jsou hned nejrozšířenějším segmentem a automobilky hledají způsob, jak v tomto segmentu co nejvíce zaujmout a odlišit se od konkurence. Proto vzniká stále více SUV-kupé, rozšiřuje se nabídka SUV kabrioletů atd. Co se však zatím příliš neosvědčilo jsou SUV sedany a právě ne tento typ vozu se chce nyní podívat Citroen.

Jmenuje se C3L a jedná se o model, který je momentálně určen výhradně pro čínský trh. Do budoucna však není vyloučen ani přechod na jiné trhy. Třeba v severní Africe by mohl nahradit Citroen C-Elysée.

Základem sedanu se zvýšeným podvozkem a oplášťovanou karoserií je z nás neznámý crossover C4-XR. Ten vychází z modelu C3, letos byl modernizován a díky svým velkostem se stal poměrně dobrým základem pro vytvoření SUV sedanu.

Citroen C3L by se měl na čínském trhu začít prodávat na jaře 2020. Do té doby se snad dozvíme bližší informace, třeba ohledně motorů, protože by se měly nově nasazovat místo atmosférických jednotek modernější turbomotory. Ostatně výchozí C3-XR nabízí vedle atmosférické šestnáctistovky přeplňovanou jedna dvojku a turbo jedna šestku.

Francouzská značka chce přitom novinku zaujmout v segmentu, který zatím rozhodně není vůbec rozšířený. Volvo se dokonce snad o protlačení SUV sedanu po modelu S60 Country Cross úplně vzdalo. Neprosadil se ani AMC Eagle ve verzi sedan. Jediným rekem této skupiny tak je Lada Vesta Cross.