Pokud jste fandy této italské značky, je novinka 500L jistě to, na co jste z jižního kouta Evropy netrpělivě čekali. Fiat 500L je po nových vozech Abarth 500 a 500C novým autem do portfolia Fiatu.

Označení „L“ podle Fiatu vychází z anglického slova „large“, čili „velký“. Již na první pohled můžeme vidět, že číslovka 500 adaptovaná ze slavného malého autíčka je kromě podobného designu to jediné, co budou mít tato auta společná. Opticky toto auta vypadá velice robustně s prvky segmentu MPV a zajisté nabídne dostatek prostoru i pro početnější posádky.

Funkčně se design nového Fiatu drží nové evoluce konceptu „cab forward“, který můžeme z minulosti znát z nepříliš povedeného modelu Multipla.  Designově je ale nový 500L mnohem hezčí a líbivější než předchozí generace, což může přilákat nové zájemce této italské značce. Prvky koncepce cab forward zapůjčují modelu 500L bohatě prosvětlený interiér a také vynikající výhled z vozu, což oceníte jak při jízdě městem, tak i na delších cestách mimo město.

Fiat zatím nechce o svém novém autě prozrazovat moc informací, z toho mála informací, které jsou zatím k dispozici, již víme, že se bude vyrábět v srbském Kragujevaci a bude uveden na trh ke konci letošního roku. Nabídku motorů budou ze začátku tvořit dva zážehové motory 0,9l TwinAir a 1,4l a také jeden vznětový motor 1,3 MultiJet II. Tato nabídka se ale postupem času pravděpodobně rozšíří o další motorizace.

Prozatím se jedná o velice stručné představení vozu, proto doufejme, že se v brzké době dočkáme bližších informací.