Pokud by trpaslíci opravdu existovali, a měli by potřebu dostávat se ke svých chaloupkám z mechu a borových šišek v automobilech SUV, určitě by sáhli po novém Fiatu 500X, který nyní debutuje na pařížském autosalonu.
Rodina Fiatů 500 se pomalu rozšiřuje a přibírá mezi sebe kromě hatchbacku, MPV a kabrioletu nově také SUV. Tento vůz nahrazuje dosavadní model Sedici a díky svým rozměrům se řadí mezi modely 500 a 500L. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, působí poměrně příjemným a kompaktním dojmem. Celý vzhled dýchá určitou retro idylkou, což vozu překvapivě sluší.

1

Příď působí díky svislému řešení dost masivně. Záď vozu je zase pěkně zaoblená a dominují jí zadní světlomety, které připomínají světlomety používané u vozů MINI. Toto SUV používá stejnou techniku jako jeho bratrský model Jeep Renegade. Avšak oproti svému bratru je o dost menší, a působí více kompaktnějším dojmem. I díky tomu se dá Fiat 500X považovat za městské SUV.

3

Automobil bude vyráběn ve dvou verzích. Ta první určená ryze do města, bude obsahovat jen minimum plastových dílů na povrchu vozu. Zato verze Traction bude mít drsnější vzhled a nalezneme na ní několik plastových dílů, které budou ochraňovat dolní část karoserie. Avšak Fiat 500X už od prvního pohledu říká, že do terénu to příliš nebude.

5

Co se výbavy interiéru týče, řidič se zde dočká všemožného komfortu, od tlačítek pod věncem volantu, až po imitaci zašlé kůže na sedačkách vozu. To vše je však za příplatek, a některé z moderních prvků vozu působí lehce laciným dojmem. Nesmíme však zapomínat, že se jedná o premiéru vozu jako takovou a proto má Fiat ještě dost času na některých nedostatcích zapracovat a dovést automobil k absolutní dokonalosti. Pokud se mu to podaří, budeme s tímto SUV rádi jezdit k našim chaloupkám i my.