Aston Martin je znám výrobou velmi luxusních a rychlých vozů. Ale co když se přeci jen více zaměří na luxus? Odpověď zní jasně. Lagonda!
O znovuvzkříšení této značky se mluví již nějaký ten pátek, ale zatím bylo vše ukryto pod rouškou tajemství, dohad a spekulací. Samotná automobilka všechny nedočkavce vždy podráždila jen téměř nic neříkající zprávou či snímkem, ale nic nebylo příliš jasné. Více nám napověděli až špionážní fotografie, kterým se však nedá vždy věřit. Avšak nyní je celé čekání a napětí u konce. Oficiální snímky nového sedanu od Lagondy jsou tu a my jen sedíme a tleskáme.

1

Lagonda se totiž vytasila s naprosto neuvěřitelným, placatým sedanem, který navazuje na odkaz luxusních limuzín, které vždy byly u Lagondy jedničkou. Tatam jsou spekulace o luxusním SUV, které nikdy u Lagondy nemělo ani tradici. Tento nový vůz se hrdě hlásí ke svým předkům.

3

Ačkoliv se to nemusí zdát, nový vůz i přes první dojem kompaktnosti dosahuje délky 5,4 metru a rozvor náprav je tak veliký, že se jedná o přímého konkurenta vozů od Rolls-Royce. Celá karoserie je kompletně zhotovená z plastů vyztužených uhlíkovým vláknem. Luxus interiéru čerpá z Astonu Martine Rapide a svůj kus práce na něm zanechala také divize Q. Téměř vše je děláno ručně a s maximální kvalitou.

2

Základní údaje o motoru automobilka nikterak neprozrazuje, ale všem je jasné, že příď vozu ukrývá vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,0 l s výkonem okolo 412 kW a točivým momentem 630 Nm. Vzpomínáte, jak jsme mluvili o zaměření pouze na luxus a ne na rychlost? Bereme to zpět! Stejný motor totiž pohání i Aston Rapide S a to je řádně rychlý vůz. Maximální rychlost Lagondy se tak pohybuje okolo 282 km/h.

Stejně tak jako její předchůdci, bude i tento vůz vznikat pouze na objednávku ve velmi malých počtech kusů a všechny tyto kusy by měly skončit v garážích na Blízkém východě.