Italové natáčejí životopisný snímek o zakladateli jedné z nejstylovějších automobilových značek. Na co se můžeme těšit a kdy film vstoupí do kin?

Novinka o velkém muži

¨Pokud patříte mezi milovníky automobilů s býkem ve znaku, pak se můžete těšit na velice zajímavý film o zakladateli automobilky, která je má na svědomí. Přípravy filmu trvají již dva roky a momentálně se přechází do fáze samotného natáčení. Již brzy nás tak čeká celovečerní film o Ferrucciu Lamborghinim, jehož natáčení začne již tento měsíc.

V hlavní roli italské legendy se představí Antonio Banderas, velice známý španělský herec, který se představit v takových snímcích jako Legenda o Zorrovi či Kůže kterou nosím. Sekundovat by mu měl taktéž známý herec Alce Baldwin, který se představí v roli Lamborghiniho úhlavního nepřítele Enza Ferrari.

Snímek bude natáček na základě knihy Ferruccio Lamborghini, kterou napsal jeho syn Tonino. Ve filmu se tak dozvíme o samotném zakládání automobilky, a první počátky podnikání Lamborghiniho, které se zprvu zabývalo výrobou traktorů a klimatizací, aby se však následně stalo jednou z nejznámějších společností vyrábějící automobily.

Na co se můžeme těšit?

Právě rozhodnutí vyrábět luxusní supersporty předcházela hádka Lamborhiniho s Enzem Ferrari, která by se měla ve snímku také objevit. Dozvíme se tak více o momentu, který donutil Lamborghiniho založit automobilu, poté, co mu Ferrari řekl, že by nebyl nikdy schopný řídit vozy Ferrari.

„Moje kniha je jediný text, který dokonale respektuje skutečný život mého otce, a to navzdory četným legendám a vtipům, které říkají nebo píší jiní lidé prahnoucí po slávě Opravdu věřím, že tento film dokáže převést do obrazů a slov skvělou lidskost Ferruccia a ukázat divákům z celého světa osobnost mého otce, člověka plného energie, charisma a vášně,“ říká k natáčení Tonino Lamborghini, syn italského podnikatele zesnulého v roce 1993.

Natáčená by mělo probíhat přímo v oblasti Emilia-Romagna a městečku Cento, kde se Lamborghini narodil.