Vozy Mini Cooper  a Mini Paceman zná každý, roztomilé, ale výkonné stroje, které nás přitahují designem, ale odpíráme zrak kvůli ceně. Ačkoliv nás Mini potěší novinkou jen jednou za dlouhý rok, tak tentokrát si nachystala skutečný hit a tím je koncept Mini Paceman Pickup. Tento experiment vznikl v Mnichově a to za dozoru zkušených matadorů z BMW.

Ačkoliv se jedná o koncept, který se možná ani nedostane do výroby, tak nás zaujal natolik, že vám prozradíme více. Cíle automobilky bylo přetvořit Mini Paceman Adventure tak, aby byl pro zákazníky co nejpřitažlivější. Mini si ovšem nevěděla rady, a proto byla spolupráce s BMW skvělým řešením, které přineslo ovoce. Zatím tedy jen v podobě konceptů, ovšem právě koncepty rozhodnou, jestli si získají takovou popularitu, aby šly do výroby, nebo aby zůstaly jen jako vzpomínka na zajímavé plány.

2

Mini Paceman Pickup a Adventure jsou v základu stejné vozy, oba mají 1,6-litrový motor a 184 koní. U pickupu je stejná především přední část vozu. Přední část kabiny je neměnná a vůz je zhruba od poloviny přeměněn tak, aby poskytoval velký nákladní prostor.

3

Lze si všimnout dodatečných světel na střeše a také náhradního kola, které na střeše už tak vzhledně nevypadá, ale aspoň nezabírá místo hlavního prostoru v zadní části. Zadní kola byla, společně s ráfkem, zdvižena do větší výšky a vůz dokáže projíždět i drsnějším terénem.

4

Vůz vypadá perfektně a díky úpravám dostal tento britský elegán terénní design. Kromě estetických úprav se dokáže vůz brodit i ve vodě a to díky potrubí, které zajišťuje sání do motoru z větší výšky. Někomu se líbí, někomu se nelíbí, ovšem Britové jsou se spoluprací s Němci pyšní.

5

Zprávy o pickupu jsou na světě jen několik dní a už unikly i desítky fotek, Mini se totiž zajímá o názory uživatelů. Pokud budou ohlasy kladné, tak se možná dočkáme i dalších verzí a konceptů, které lze z Adventure, ale i jiných modelů, získat.

6